Page History
...
Member | Affiliation | SOI | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Alan Greenberg | At-Large | Alan Greenberg SOI | ||||
2 | Alberto Soto | Individual | Alberto Soto SOI | ||||
3 | Alexander Schubert | RySG | Alexander Schubert SOI | ||||
4 | Alexander Siffrin | RrSG | Alexander Siffrin SOI | ||||
5 | Alfredo Calderon | At-Large | Alfredo Calderon SOI | ||||
6 | Alison Simpson | BC | Alison Simpson SOI | ||||
7 | Anne Aikman-Scalese | IPC | Anne Aikman-Scalese SOI | ||||
8 | Annebeth Lange | ccNSO | Annebeth Lange SOI | ||||
9 | Arshad Mohammed | Individual | Arshad Mohammed SOI | ||||
10 | Ashley Roberts | RySG | Ashley Roberts SOI | ||||
11 | Aslam Mohamed | IPC | Aslam Mohamed SOI | ||||
12 | Avri Doria | Individual | Avri Doria SOI | ||||
13 | Ben Anderson | RrSG | Ben Anderson SOI | ||||
14 | Bret Fausett | RySG | Bret Fausett SOI | ||||
15 | Brett Carr | ccNSO | Brett Carr SOI | 16 | Brian Scarpelli | IPC | Brian Scarpelli SOI |
1716 | Brian Winterfeldt | IPC | Brian Winterfeldt SOI | ||||
1817 | Bruna Martins dos Santos | NCSG | Bruna Martins dos Santos SOI | ||||
1918 | Carlos Alberto Ribeiro | Individual | |||||
2019 | Carlos Raul Gutierrez | CCT Liaison | Carlos Raul Gutierrez SOI | ||||
2120 | Carlton Anthony Samuels | At-Large | Carlton Anthony Samuels SOI | ||||
2221 | Cheryl Langdon-Orr - co-chair | NCSG/At-Large | Cheryl Langdon-Orr SOI | ||||
2322 | Ching Chiao | Individual | Ching Chiao SOI | ||||
2423 | Chris Niemi | Individual | Chris Niemi SOI | ||||
2524 | Christa Taylor | Individual | Christa Taylor SOI | ||||
2625 | Christine Haight Farley | NCUC | Christine Haight Farley SOI | ||||
2726 | Christopher Dennett | NCUC | Christopher Dennett SOI | ||||
2827 | Christopher Momanyi | Individual | Christopher Momanyi SOI | ||||
2928 | Christopher Wilkinson | At-large | Christopher Wilkinson SOI | ||||
3029 | Clark Lackert | IPC | Clark Lackert SOI | ||||
3130 | Crystal Ondo | RySG | Crystal Ondo SOI | ||||
3231 | Danny Glix | Individual | Danny Glix SOI | ||||
3332 | Dan Weinstein | Individual | Dan Weinstein SOI | ||||
3433 | David Rome | Individual | David Rome SOI | ||||
3534 | Dean Martin Smith | Individual | Dean Martin Smith SOI | ||||
3635 | Dessalegn Mequanint Yehuala | Individual | Dessalegn Mequanint Yehuala SOI | ||||
3736 | Dietmar Lenden | RySG | Dietmar Lenden SOI | ||||
3837 | Donna Austin | RySG | Donna Austin SOI | ||||
3938 | Edmon Chung | RySG | Edmon Chung SOI | ||||
4039 | Elisa Cooper | RrSG | Elisa Cooper SOI | ||||
4140 | Emmanuel Akin-Awokoya | At-Large | Emmanuel Akin-Awokoya SOI | ||||
4241 | Emanuele Sacchetto | Individual | Emanuele Sacchetto SOI | ||||
4342 | Erica Varlese | RySG | Erica Varlese SOI | ||||
4443 | Farzaneh Badii | NCUC | Farzaneh Badii SOI | ||||
4544 | Frederic Guillemaut | RrSG | Frederic Guillemaut SOI | ||||
4645 | Gangadhar Panday | NPOC | Gangadhar Panday SOI | ||||
4746 | Gangesh Varma | NCSG | Gangesh Varma SOI | ||||
4847 | Gemma Keegan | RySG | Gemma Keegan SOI | ||||
4948 | George Soler | Individual | George Soler SOI | ||||
5049 | Gertrude Levine | RySG | Gertrude Levine SOI | ||||
5150 | Grace Mutung'u | NCSG | Grace Mutung'u SOI | ||||
5251 | Greg Shatan | IPC | Greg Shatan SOI | ||||
5352 | Griffin Barnett | IPC | Griffin Barnett SOI | ||||
5453 | Guillaume Pahud | Individual | Guillaume Pahud SOI | ||||
5554 | Hadia Elminiawi | Individual | Hadia Elminiawi SOI | ||||
5655 | Harish Chowdhary | NPOC | Harish Chowdhary SOI | ||||
5756 | Harold Arcos | At-Large | Harold Arcos SOI | ||||
5857 | Heath Dixon | RySG | Heath Dixon SOI | ||||
5958 | Heather Forrest | IPC | Heather Forrest SOI | ||||
6059 | Holly Raiche | ALAC | Holly Raiche SOI | ||||
6160 | Hong Hong | Individual | Hong Hong SOI | ||||
6261 | Iftikhar Hussain Shah | GAC | Iftikhar Hussain Shah SOI | ||||
6362 | Ijeoma Ononogbu | Individual | Ijeoma Ononogbu SOI | ||||
6463 | Iliya Bazlyankov | Individual | |||||
6564 | Isabel Rutherfurd | BC | Isabel Rutherfurd SOI | ||||
6665 | Jacob Williams | Individual | Jacob Williams SOI | ||||
6766 | James Bladel | RrSG | James Bladel SOI | ||||
6867 | Jamie Baxter | Individual | Jamie Baxter SOI | ||||
6968 | Jannik Skou | IPC | Jannik Skou SOI | ||||
7069 | Janvier Ngoulaye | At-Large | Janvier Ngoulaye SOI | ||||
7170 | Jason Schaeffer | RySG | Jason Schaeffer SOI | ||||
7271 | Javier Rúa-Jovet | ALAC | Javier Rúa-Jovet SOI | ||||
7372 | Jay Westerdal | Individual | Jay Westerdal SOI | ||||
7473 | Jean Guillon | NCUC | Jean Guillon SOI | ||||
7574 | Jeffrey J. Neuman - co-chair | Individual | Jeff Neuman SOI | ||||
7675 | Jennifer Chung | RySG | Jennifer Chung SOI | ||||
7776 | Jessica Hooper | RySG | Jessica Hooper SOI | ||||
7877 | Jian C. Chang | Individual | Jian C. Chang SOI | ||||
7978 | Jim Prendergast | Individual | Jim Prendergast SOI | ||||
8079 | John Carr | Individual | John Carr SOI | ||||
8180 | John Laprise | At-Large | John Laprise SOI | ||||
8281 | Jon Nevett | RySG | Jon Nevett SOI | ||||
8382 | Jonas Kölle | Individual | Jonas Kölle SOI | ||||
8483 | Jonathan Robinson | RySG | Jonathan Robinson SOI | ||||
8584 | Jorge Cancio | GAC | Jorge Cancio SOI | ||||
8685 | José Alberto Barrueto Rodríguez | At-Large | José Alberto Barrueto Rodríguez SOI | ||||
8786 | Juan Manuel Rojas | NPOC | Juan Manuel Rojas SOI | ||||
8887 | Judith Okite | Individual | Judith Okite SOI | ||||
8988 | Judy Song Marshall | RySG | Judy Song Marshall SOI | ||||
9089 | Julie Mowers | RySG | Julie Mowers SOI | ||||
9190 | Justine Chew | Individual | Justine Chew SOI | ||||
9291 | Jutta Croll | Individual | Jutta Croll SOI | ||||
9392 | Karen Bernstein | IPC | Karen Bernstein SOI | ||||
9493 | Karen Carlson | Individual | Karen Carlson SOI | ||||
9594 | Karen Day | RySG | Karen Day SOI | ||||
9695 | Karen Yu | Individual | Karen Yu SOI | ||||
9796 | Kate Ellis | IPC | Kate Ellis SOI | ||||
9897 | Kathy Kleiman | NCSG | Kathy Kleiman SOI | ||||
9998 | Katrin Ohlmer | Individual | Katrin Ohlmer SOI | ||||
10099 | Kavouss Arasteh | Individual | Kavouss Arasteh SOI | ||||
101100 | Keith Drazek (GNSO Council Co-Liaison) | RySG | Keith Drazek SOI | ||||
102101 | Ken Stubbs | RySG | Ken Stubbs SOI | ||||
103102 | Khaled Koubaa | Individual | Khaled Koubaa SOI | ||||
104103 | Kiran Malancharuvil | IPC | Kiran Malancharuvil SOI | ||||
105104 | Klaus Stoll | NPOC | Klaus Stoll SOI | ||||
106105 | Kris Seeburn | NCUC | Kris Seeburn SOI | ||||
107106 | Kristina Rosette | RySG | Kristina Rosette SOI | ||||
108107 | Kristine Dorrain | RySG | Kristine Dorrain SOI | ||||
109108 | Kurt Pritz | Individual | Kurt Pritz SOI | ||||
110109 | Leon Felipe Sanchez | At-Large | Leon Sanchez SOI | ||||
111110 | Limei Liu | RySG | Limei Liu SOI | ||||
112111 | Liz Brodzinski | IPC | Liz Brodzinski SOI | ||||
113112 | Liz Williams | Individual | Liz Williams SOI | ||||
114113 | Louise Goodsell | Individual | Louise Goodsell SOI | ||||
115114 | Marc Palau Potau | RrSG | Marc Palau Potau SOI | ||||
116115 | Marc Trachtenberg | IPC | Marc Trachtenberg SOI | ||||
117116 | Malgorzata Pek | Individual | Malgorzata Pek SOI | ||||
118117 | Marcelo Pinheiro Eid | RySG | Marcelo Pinheiro Eid SOI | ||||
119118 | Margie Milam | BC | Margie Milam SOI | ||||
120119 | Marília Maciel | NCUC | Marília Maciel SOI | ||||
121120 | Martin Silva Valent | NCSG | Martin Silva Valent SOI | ||||
122121 | Martin Sutton | RySG | Martin Sutton SOI | ||||
123122 | Mathieu Weill | ccNSO | Mathieu Weill SOI | ||||
124123 | Matthew Crossman | RySG | Matthew Crossman SOI | ||||
125124 | Maxim Alzoba | RySG | Maxim Alzoba SOI | ||||
126125 | Michael Casadevall | Individual | Michael Casadevall SOI | ||||
127126 | Michael Flemming | IPC | Michael Flemming SOI | ||||
128127 | Michele Neylon | RrSG | Michele Neylon SOI | ||||
129128 | Mike Rodenbaugh | Individual | Mike Rodenbaugh SOI | ||||
130129 | Monika Zalnieriute | NCUC | Monika Zalnieriute SOI | ||||
131130 | Nathalie Coupet | Individual | Nathalie Coupet SOI | ||||
132131 | Nathaniel W. Edwards | Individual | Nathaniel Edwards SOI | ||||
133132 | Neli Marcheva | Individual | Neli Marcheva SOI | ||||
134133 | Nick Shorey | GAC | Nick Shorey SOI | ||||
135134 | Olga Cavalli | GAC | Olga Cavalli SOI | ||||
136135 | Olga Kyryliuk | NCUC | Olga Kyryliuk SOI | ||||
137136 | Pascal Bekono | At-Large | Pascal Bekono SOI | ||||
138137 | Paul McGrady | IPC | Paul McGrady SOI | ||||
139138 | Peter Green (Zuan Zhang) | NCUC | Peter Green SOI | ||||
140139 | Peter LaMantia | RrSG and BC | Peter LaMantia SOI | ||||
141140 | Phil Buckingham | Individual | Phil Buckingham SOI | ||||
142141 | Phil Corwin | BC | Philip Corwin SOI | ||||
143142 | Phil Lodico | Individual | Phil Lodico SOI | ||||
144143 | Phillip Marano | IPC | Philip Marano SOI | ||||
145144 | Poncelet Ileleji | NPOC | Poncelet Ileleji SOI | ||||
146145 | Quoc-Anh, Pham | RySG | Quoc-Anh, Pham SOI | ||||
147146 | Rapid Sun | GAC | Rapid Sun SOI | ||||
148147 | Rahul Gosain | GAC | Rahul Gosain SOI | ||||
149148 | Raymond Zylstra | RySG | Raymond Zylstra SOI | ||||
150149 | Renata Aquino Ribeiro | NCUC | Renata Aquino Ribeiro SOI | ||||
151150 | Richard Padilla | Individual | Richard Padilla SOI | ||||
152151 | Rita Houkayem | GAC | Rita Houkayem SOI | ||||
153152 | Rob Hall | RySG | Rob Hall SOI | ||||
154153 | Robin Gross | NCSG | Robin Gross SOI | ||||
155154 | Roger Carney | RrSg | Roger Carney SOI | ||||
156155 | Rosalia Morales | ccNSO | Rosalia Morales SOI | ||||
157156 | Rubens Kuhl | RySG | Rubens Kuhl SOI | ||||
158157 | Rudi Vansnick | NPOC | Rudi Vansnick SOI | ||||
159158 | Rudy Mendoza | Individual | Rudy Mendoza SOI | ||||
160159 | Samantha Demetriou | RySG | |||||
161160 | Sana Ali | NCUC | Sana Ali SOI | ||||
162161 | Sara Bockey | RrSG | Sara Bockey SOI | ||||
163162 | Sarah Langstone | RySG | Sarah Langstone SOI | ||||
164163 | Satish Babu | At-Large | Satish Babu SOI | ||||
165164 | Scott Harlan | RySG | Scott Harlan SOI | ||||
166165 | Serena Lai | RrSG | Serena Lai SOI | ||||
167166 | Seun Ojedeji | At-Large | Seun Ojedeji SOI | ||||
168167 | Shiva Kanwar | Individual | Shiva Kanwar SOI | ||||
169168 | Shreema Sarkar | Individual | Shreema Sarkar SOI | ||||
170169 | Sophia Feng | RrSG | Sophia Feng SOI | ||||
171170 | Sophie Hey | IPC | Sophie Hey SOI | ||||
172171 | Soumya Iyer | NCSG | Soumya Iyer SOI | ||||
173172 | Stefania Milan | NCUC | Stefania Milan SOI | ||||
174173 | Stephen Jadie Coates | BC | Stephen Jadie Coates SOI | ||||
175174 | Susan Payne | IPC | Susan Payne SOI | ||||
176175 | Taylor Bentley | GAC | Taylor Bentley SOI | ||||
177176 | Theo Geurts | RrSG | Theo Geurts SOI | ||||
178177 | Tim Johnson | Individual | Tim Johnson SOI | ||||
179178 | Tom Dale | GAC Secretariat | Tom Dale SOI | ||||
180179 | Tracy Hackshaw | Individual | Tracy Hackshaw SOI | ||||
181180 | Trent Pulver | BC | Trent Pulver SOI | ||||
182181 | Vaibhav Aggarwal | Individual | Vaibhav Aggarwal SOI | ||||
183182 | Vanda Scartezini | At-Large | Vanda Scartezini SOI | ||||
184183 | Vicky Sheckler | IPC | Vicky Sheckler SOI | ||||
185184 | Victor Zhang | Individual | Victor Zhang SOI | ||||
186185 | Vlad Dinculescu | RrSG | Vlad Dinculescu SOI | ||||
187186 | Volker Greimann | RrSG | Volker Greimann SOI | ||||
188187 | Wangari Kabiru | Individual | Wangari Kabiru SOI | ||||
189188 | Yazid Akanho | NCUC | Yazid Akanho SOI | ||||
190189 | Yoshitaka Murakami | Individual | Yoshitaka Murakami SOI | ||||
191190 | Zack Coleman | RySG | Zack Coleman SOI | ||||
192191 | Zornitsa Marcheva | Individual | Zornitsa Marcheva SOI |
...