Page History
...
Member | Affiliation | SOI | |
---|---|---|---|
1 | Alan Greenberg | At-Large | Alan Greenberg SOI |
2 | Alberto Soto | Individual | Alberto Soto SOI |
3 | Alexander Schubert | RySG | Alexander Schubert SOI |
4 | Alexander Siffrin | RrSG | Alexander Siffrin SOI |
5 | Alfredo Calderon | At-Large | Alfredo Calderon SOI |
6 | Alison Simpson | BC | Alison Simpson SOI |
7 | Anne Aikman-Scalese | IPC | Anne Aikman-Scalese SOI |
8 | Annebeth Lange | ccNSO | Annebeth Lange SOI |
9 | Arshad Mohammed | Individual | Arshad Mohammed SOI |
10 | Ashley Roberts | RySG | Ashley Roberts SOI |
11 | Aslam Mohamed | IPC | Aslam Mohamed SOI |
12 | Avri Doria | Individual | Avri Doria SOI |
13 | Ben Anderson | RrSG | Ben Anderson SOI |
14 | Bret Fausett | RySG | Bret Fausett SOI |
15 | Brett Carr | ccNSO | Brett Carr SOI |
16 | Brian Scarpelli | IPC | Brian Scarpelli SOI |
17 | Brian Winterfeldt | IPC | Brian Winterfeldt SOI |
18 | Bruna Martins dos Santos | NCSG | Bruna Martins dos Santos SOI |
19 | Carlos Alberto Ribeiro | Individual | |
20 | Carlos Raul Gutierrez | CCT Liaison | Carlos Raul Gutierrez SOI |
21 | Carlton Anthony Samuels | At-Large | Carlton Anthony Samuels SOI |
22 | Cheryl Langdon-Orr - co-chair | NCSG/At-Large | Cheryl Langdon-Orr SOI |
23 | Ching Chiao | Individual | Ching Chiao SOI |
24 | Chris Niemi | Individual | Chris Niemi SOI |
25 | Christa Taylor | Individual | Christa Taylor SOI |
26 | Christine Haight Farley | NCUC | Christine Haight Farley SOI |
27 | Christopher Dennett | NCUC | Christopher Dennett SOI |
28 | Christopher Momanyi | Individual | Christopher Momanyi SOI |
29 | Christopher Wilkinson | At-large | Christopher Wilkinson SOI |
30 | Clark Lackert | IPC | Clark Lackert SOI |
31 | Danny Glix | Individual | Danny Glix SOI |
32 | David Rome | Individual | David Rome SOI |
33 | Dean Martin Smith | Individual | Dean Martin Smith SOI |
34 | Dessalegn Mequanint Yehuala | Individual | Dessalegn Mequanint Yehuala SOI |
35 | Dietmar Lenden | RySG | Dietmar Lenden SOI |
36 | Donna Austin | RySG | Donna Austin SOI |
37 | Edmon Chung | RySG | Edmon Chung SOI |
38 | Elisa Cooper | RrSG | Elisa Cooper SOI |
39 | Emmanuel Akin-Awokoya | At-Large | Emmanuel Akin-Awokoya SOI |
40 | Emanuele Sacchetto | Individual | Emanuele Sacchetto SOI |
41 | Erica Varlese | RySG | Erica Varlese SOI |
42 | Farzaneh Badii | NCUC | Farzaneh Badii SOI |
43 | Frederic Guillemaut | RrSG | Frederic Guillemaut SOI |
44 | Gangadhar Panday | NPOC | Gangadhar Panday SOI |
45 | Gangesh Varma | NCSG | Gangesh Varma SOI |
46 | Gemma Keegan | RySG | Gemma Keegan SOI |
47 | George Soler | Individual | George Soler SOI |
48 | Gertrude Levine | RySG | Gertrude Levine SOI |
49 | Grace Mutung'u | NCSG | Grace Mutung'u SOI |
50 | Greg Shatan | IPC | Greg Shatan SOI |
51 | Griffin Barnett | IPC | Griffin Barnett SOI |
52 | Guillaume Pahud | Individual | Guillaume Pahud SOI |
53 | Hadia Elminiawi | Individual | Hadia Elminiawi SOI |
54 | Harish Chowdhary | NPOC | Harish Chowdhary SOI |
55 | Harold Arcos | At-Large | Harold Arcos SOI |
56 | Heath Dixon | RySG | Heath Dixon SOI |
57 | Heather Forrest | IPC | Heather Forrest SOI |
58 | Holly Raiche | ALAC | Holly Raiche SOI |
59 | Hong Hong | Individual | Hong Hong SOI |
60 | Iftikhar Hussain Shah | GAC | Iftikhar Hussain Shah SOI |
61 | Ijeoma Ononogbu | Individual | Ijeoma Ononogbu SOI |
62 | Iliya Bazlyankov | Individual | |
63 | Isabel Rutherfurd | BC | Isabel Rutherfurd SOI |
64 | Jacob Williams | Individual | Jacob Williams SOI |
65 | James Bladel | RrSG | James Bladel SOI |
66 | Jamie Baxter | Individual | Jamie Baxter SOI |
67 | Jannik Skou | IPC | Jannik Skou SOI |
68 | Janvier Ngoulaye | At-Large | Janvier Ngoulaye SOI |
69 | Jason Schaeffer | RySG | Jason Schaeffer SOI |
70 | Javier Rúa-Jovet | ALAC | Javier Rúa-Jovet SOI |
71 | Jay Westerdal | Individual | Jay Westerdal SOI |
72 | Jean Guillon | NCUC | Jean Guillon SOI |
73 | Jeffrey J. Neuman - co-chair | Individual | Jeff Neuman SOI |
74 | Jennifer Chung | RySG | Jennifer Chung SOI |
75 | Jessica Hooper | RySG | Jessica Hooper SOI |
76 | Jian C. Chang | Individual | Jian C. Chang SOI |
77 | Jim Prendergast | Individual | Jim Prendergast SOI |
78 | John Carr | Individual | John Carr SOI |
79 | John Laprise | At-Large | John Laprise SOI |
80 | Jon Nevett | RySG | Jon Nevett SOI |
81 | Jonas Kölle | Individual | Jonas Kölle SOI |
82 | Jonathan Robinson | RySG | Jonathan Robinson SOI |
83 | Jorge Cancio | GAC | Jorge Cancio SOI |
84 | Juan Manuel Rojas | NPOC | Juan Manuel Rojas SOI |
85 | Judith Okite | Individual | Judith Okite SOI |
8586 | Judy Song Marshall | RySG | Judy Song Marshall SOI |
8687 | Julie Mowers | RySG | Julie Mowers SOI |
8788 | Justine Chew | Individual | Justine Chew SOI |
8889 | Jutta Croll | Individual | Jutta Croll SOI |
8990 | Karen Bernstein | IPC | Karen Bernstein SOI |
9091 | Karen Carlson | Individual | Karen Carlson SOI |
9192 | Karen Day | RySG | Karen Day SOI |
9293 | Karen Yu | Individual | Karen Yu SOI |
9394 | Kate Ellis | IPC | Kate Ellis SOI |
9495 | Kathy Kleiman | NCSG | Kathy Kleiman SOI |
9596 | Katrin Ohlmer | Individual | Katrin Ohlmer SOI |
9697 | Kavouss Arasteh | Individual | Kavouss Arasteh SOI |
9798 | Keith Drazek (GNSO Council Co-Liaison) | RySG | Keith Drazek SOI |
9899 | Ken Stubbs | RySG | Ken Stubbs SOI |
99100 | Khaled Koubaa | Individual | Khaled Koubaa SOI |
100101 | Kiran Malancharuvil | IPC | Kiran Malancharuvil SOI |
101102 | Klaus Stoll | NPOC | Klaus Stoll SOI |
102103 | Kris Seeburn | NCUC | Kris Seeburn SOI |
103104 | Kristina Rosette | RySG | Kristina Rosette SOI |
104105 | Kristine Dorrain | RySG | Kristine Dorrain SOI |
105106 | Kurt Pritz | Individual | Kurt Pritz SOI |
106107 | Leon Felipe Sanchez | At-Large | Leon Sanchez SOI |
107108 | Limei Liu | RySG | Limei Liu SOI |
108109 | Liz Brodzinski | IPC | Liz Brodzinski SOI |
109110 | Liz Williams | Individual | Liz Williams SOI |
110111 | Louise Goodsell | Individual | Louise Goodsell SOI |
111112 | Marc Palau Potau | RrSG | Marc Palau Potau SOI |
112113 | Marc Trachtenberg | IPC | Marc Trachtenberg SOI |
113114 | Malgorzata Pek | Individual | Malgorzata Pek SOI |
114115 | Marcelo Pinheiro Eid | GNSO Registry Stakeholder Group (RySG) | Marcelo Pinheiro Eid SOI |
115116 | Margie Milam | BC | Margie Milam SOI |
116117 | Marília Maciel | NCUC | Marília Maciel SOI |
117118 | Martin Sutton | RySG | Martin Sutton SOI |
118119 | Mathieu Weill | ccNSO | Mathieu Weill SOI |
119120 | Matthew Crossman | RySG | Matthew Crossman SOI |
120121 | Maxim Alzoba | RySG | Maxim Alzoba SOI |
121122 | Michael Casadevall | Individual | Michael Casadevall SOI |
122123 | Michael Flemming | IPC | Michael Flemming SOI |
123124 | Michele Neylon | RrSG | Michele Neylon SOI |
124125 | Mike Rodenbaugh | Individual | Mike Rodenbaugh SOI |
125126 | Monika Zalnieriute | NCUC | Monika Zalnieriute SOI |
126127 | Nathalie Coupet | Individual | Nathalie Coupet SOI |
127128 | Nathaniel W. Edwards | Individual | Nathaniel Edwards SOI |
128129 | Neli Marcheva | Individual | Neli Marcheva SOI |
129130 | Nick Shorey | GAC | Nick Shorey SOI |
130131 | Olga Cavalli | GAC | Olga Cavalli SOI |
131132 | Olga Kyryliuk | NCUC | Olga Kyryliuk SOI |
132133 | Pascal Bekono | At-Large | Pascal Bekono SOI |
133134 | Paul McGrady | IPC | Paul McGrady SOI |
134135 | Peter Green (Zuan Zhang) | NCUC | Peter Green SOI |
135136 | Peter LaMantia | ||
136137 | Phil Buckingham | Individual | Phil Buckingham SOI |
137138 | Phil Corwin | BC | Philip Corwin SOI |
138139 | Phil Lodico | Individual | Phil Lodico SOI |
139140 | Phillip Marano | IPC | Philip Marano SOI |
140141 | Poncelet Ileleji | NPOC | Poncelet Ileleji SOI |
141142 | Quoc-Anh, Pham | RySG | Quoc-Anh, Pham SOI |
142143 | Rapid Sun | GAC | Rapid Sun SOI |
143144 | Rahul Gosain | GAC | Rahul Gosain SOI |
144145 | Raymond Zylstra | RySG | Raymond Zylstra SOI |
145146 | Renata Aquino Ribeiro | NCUC | Renata Aquino Ribeiro SOI |
146147 | Richard Padilla | Individual | Richard Padilla SOI |
147148 | Rita Houkayem | GAC | Rita Houkayem SOI |
148149 | Rob Hall | RySG | Rob Hall SOI |
149150 | Robin Gross | NCSG | Robin Gross SOI |
150151 | Roger Carney | RrSg | Roger Carney SOI |
151152 | Rosalia Morales | ccNSO | Rosalia Morales SOI |
152153 | Rubens Kuhl | RySG | Rubens Kuhl SOI |
153154 | Rudi Vansnick | NPOC | Rudi Vansnick SOI |
154155 | Rudy Mendoza | Individual | Rudy Mendoza SOI |
155156 | Samantha Demetriou | RySG | |
156157 | Sana Ali | NCUC | Sana Ali SOI |
157158 | Sara Bockey | RrSG | Sara Bockey SOI |
158159 | Sarah Langstone | RySG | Sarah Langstone SOI |
159160 | Satish Babu | At-Large | Satish Babu SOI |
160161 | Scott Harlan | RySG | Scott Harlan SOI |
161162 | Serena Lai | RrSG | Serena Lai SOI |
162163 | Seun Ojedeji | At-Large | Seun Ojedeji SOI |
163164 | Shiva Kanwar | Individual | Shiva Kanwar SOI |
164165 | Shreema Sarkar | Individual | Shreema Sarkar SOI |
165166 | Sophia Feng | RrSG | Sophia Feng SOI |
166167 | Sophie Hey | Individual | Sophie Hey SOI |
167168 | Soumya Iyer | NCSG | Soumya Iyer SOI |
168169 | Stefania Milan | NCUC | Stefania Milan SOI |
169170 | Stephen Jadie Coates | BC | Stephen Jadie Coates SOI |
170171 | Susan Payne | IPC | Susan Payne SOI |
171172 | Taylor Bentley | GAC | Taylor Bentley SOI |
172173 | Theo Geurts | RrSG | Theo Geurts SOI |
173174 | Tim Johnson | Individual | Tim Johnson SOI |
174175 | Tom Dale | GAC Secretariat | Tom Dale SOI |
175176 | Tracy Hackshaw | Individual | Tracy Hackshaw SOI |
176177 | Trent Pulver | BC | Trent Pulver SOI |
177178 | Vaibhav Aggarwal | Individual | Vaibhav Aggarwal SOI |
178179 | Vanda Scartezini | At-Large | Vanda Scartezini SOI |
179180 | Vicky Sheckler | IPC | Vicky Sheckler SOI |
180181 | Victor Zhang | Individual | Victor Zhang SOI |
181182 | Vlad Dinculescu | RrSG | Vlad Dinculescu SOI |
182183 | Volker Greimann | RrSG | Volker Greimann SOI |
183184 | Wangari Kabiru | Individual | Wangari Kabiru SOI |
184185 | Yazid Akanho | NCUC | Yazid Akanho SOI |
185186 | Yoshitaka Murakami | Individual | Yoshitaka Murakami SOI |
186187 | Zack Coleman | RySG | Zack Coleman SOI |
187188 | Zornitsa Marcheva | Individual | Zornitsa Marcheva SOI |
...