Mailing List Archive: http://mm.icann.org/pipermail/gnso-rpm-wg/
Member | Affiliation | Statement of Interest | |
---|---|---|---|
1 | Aaron Pace | Individual | |
2 | Aida Mahmutović | Individual | |
3 | Alistair Payne | IPC | Alistair Payne SOI |
4 | Amr Elsadr | NCUC | Amr Elsadr SOI |
5 | Arthur Fouré | Individual | Arthur Fouré SOI |
6 | Benjamin Akinmoyeje | NCUC | Benjamin Akinmoyeje SOI |
7 | Ben Menor Jr. | Individual | Ben Menor Jr. SOI |
8 | Bret Fausett | RySG | Bret Fausett SOI |
9 | Brian Hayes | Individual | |
10 | Brian Winterfeldt | IPC | Brian Winterfeldt SOI |
11 | Bruce Breger | Individual | |
12 | Bryan Gobiel | Individual | |
13 | Christopher M. Thomas | IPC | |
14 | Daniel Loka | Individual | |
15 | Danny Glix | Individual | Danny Glix SOI |
16 | David A. Einhorn | IPC | David A. Einhorn SOI |
17 | David Maher | RySG | David Maher SOI |
18 | Darcy Southwell | RrSG | Darcy Southwell SOI |
19 | Doug Isenberg | IPC | Doug Isenberg SOI |
20 | Elliot Silver | Individual | Elliot Silver SOI |
21 | Eugénie Chaumont | IPC | |
22 | Gabriela Szlak | BC | Gabriela Szlak SOI |
23 | Gary Saposnik | Individual | |
24 | George Kirikos | Individual | George Kirikos SOI |
25 | Grace Mutung'u | NCUC | Grace Mutung'u SOI |
26 | Graham Schreiber | IPC | |
27 | Greg Shatan | IPC | Greg Shatan SOI |
28 | Griffin Barnett | IPC | Griffin Barnett SOI |
29 | Hasanuzzaman Lasker | Individual | Hasanuzzaman Lasker SOI |
30 | Heather Forrest | IPC | Heather Forrest SOI |
31 | Hector Ariel Manoff | IPC | Hector Ariel Manoff SOI |
32 | Holly Lance | IPC | Holly Lance SOI |
33 | Ines Hfaiedh | Individual | Ines Hfaiedh SOI |
34 | Innocent Amesi | Individual | |
35 | Jason Schaeffer | RySG | Jason Schaeffer SOI |
36 | Jay Chapman | BC | Jay Chapman SOI |
37 | J. Scott Evans | BC | J. Scott Evans SOI |
38 | Jeevn Atwal | At-Large | |
39 | Jeff Neuman | RrSG | Jeff Neuman SOI |
40 | Jim Bikoff | IPC | JIm Bikoff SOI |
41 | Joe Styler | Individual | Joe Styler SOI |
42 | Jonathan Frost | RySG | Jonathan Frost SOI |
43 | John McElwaine | IPC | John McElwaine SOI |
44 | Jon Nevett | RySG | Jon Nevett SOI |
45 | Julien Chaisse | Individual | Julien Chaisse SOI |
46 | Kapil Rampal | Individual | |
47 | Kelly Donahue | Individual | |
48 | Khaled Koubaa | Individual | Khaled Koubaa SOI |
49 | Kiran Malancharuvil | IPC | Kiran Malancharuvil SOI |
50 | Kostantinos Oikonomoy | Individual | |
51 | Kristine Dorrain | RySG | Kristine Dorrain SOI |
52 | Marina A. Lewis | IPC | Marina A. Lewis SOI |
53 | Mark Wickham | IPC | |
54 | Martin Silva Valent | NPOC | Martin Silva Valent SOI |
55 | Mary Elizabeth Jones | Individual | |
56 | Maxim Alzoba | RySG | Maxim Alzoba SOI |
57 | Michael De Wit | IPC | Michael De Wit SOI |
58 | Michael Flemming | IPC | Michael Flemming SOI |
59 | Mike Rodenbaugh | IPC | Mike Rodenbaugh SOI |
60 | Mike Russell | Individual | |
61 | Mona Al Achkar | At-Large | |
62 | Monica Mitchell | Individual | |
63 | Monika Zalnieriute | NCSG | Monika Zalnieriute SOI |
64 | Nat Cohen | BC | Nat Cohen SOI |
65 | Neda Shahghasemi | Individual | Neda Shahghasemi SOI |
66 | Paul McGrady | IPC | Paul McGrady SOI |
67 | Paul Tattersfield | Individual | Paul Tattersfield SOI |
68 | Perry Alexandra | Individual | |
69 | Peter Lu | Individual | |
70 | Petter Rindforth | IPC | Petter Rindforth SOI |
71 | Reg Levy | RySG | Reg Levy SOI |
72 | Robert Gray Oliver Jr. | Individual | |
73 | Roger Carney | RrSG | Roger Carney SOI |
74 | Roger Doumanian | Individual | Roger Doumanian SOI |
75 | Roger Oteng Baah | Individual | Roger Oteng Baah SOI |
76 | Rudi Vansnick | NPOC | Rudi Vansnick SOI |
77 | Salvador Camacho Hernandez | Individual | |
78 | Sara Bockey | RrSG | Sara Bockey SOI |
79 | Scott R. Austin | IPC | Scott R. Austin SOI |
80 | Sonigitu Asibong Ekpe | NCUC | Sonigitu Asibong Ekpe SOI |
81 | Statton Hammock | RySG | Statton Hammock SOI |
82 | Steven M. Levy | Individual | Steven M. Levy SOI |
83 | Susan Kawaguchi | BC | Susan Kawaguchi SOI |
84 | Susan Payne | IPC | Susan Payne SOI |
85 | Theo Geurts | RrSG | Theo Geurts SOI |
86 | Thomas Brackey | RySG | |
87 | Toni Ojala | Individual | |
88 | Vaibhav Aggarwal | Individual | |
89 | Victor Quinteros | Individual | |
90 | Voica Emil Catalin | Individual | |
91 | Volker Greimann | RrSG | Volker Greimann SOI |
92 | Wisdom Donkor | NCSG | Wisdom Donkor SOI |
93 | Yogesh Malik | Individual | |
94 | Zahid Jamil | BC | Zahid Jamil SOI |
Observer | Affiliation | |
---|---|---|
1 | Alan Woods | RySG |
2 | Antonio Turco | Individual |
3 | Bonaventure Adebeshin | Individual |
4 | Brian J. King | Individual |
5 | Brian Lonergan | Individual |
6 | Catherine Douglas | IPC |
7 | Charne le Roux | IPC |
8 | Cheng, Kai-Yin | Individual |
9 | Dejan Djukic | ccNSO |
10 | Dusan Popovic | IPC |
11 | Elizabeth A. Walker | Individual |
12 | Ghani Zahid | Individual |
13 | Hong Xue | At-Large |
14 | Ian Ingram | Individual |
15 | Joe Esquire | BC |
16 | Joel Runyon | Individual |
17 | John Poole | Individual |
18 | Jorge Cancio | Individual |
19 | Kaili Kan | At-Large |
20 | Karen Day | RySG |
21 | Ken Schabelski | Individual |
22 | Lincoln Liu | Individual |
23 | Maksym Milokhin | Individual |
24 | Marianne Georgelin | Individual |
25 | Matthew Mlsna | Individual |
26 | Micah Ogilvie | RrSG |
27 | Michael Adams | IPC |
28 | Mike Maoz | IPC |
29 | Nathalie Roux | Individual |
30 | Paul Westley | Individual |
31 | Peter Müller | Individual |
32 | Raoul Plommer | Individual |
33 | Ronald Geens | RySG |
34 | Ryan Brindle | Individual |
35 | Tim Lince | Individual |
36 | Yuri Chumak | NCUC |
37 | Waudo Siganga | BC |